zebras.lt

Siuntų gabenimas Lietuva – Anglija: ar žinote, jog transportuoti automobiliu yra pigiau?

  • Viena iš didžiausių problemų, su kuria susiduria šiuolaikinė Lietuvos visuomenė, yra neįtikėtinai didelė emigracija, kurios mastai yra sunkiai suvokiami. Norime pabrėžti tai, kad per pastaruosius penkiolika metų, daugiau nei 10 procentų visų Lietuvos gyventojų emigravo į užsienio valstybes – net ir mažiausiai besidominčiam žmogui, tokie faktai yra stebinantys bei keliantys milžinišką nusivilimą. Vis dėlto, reikėtų suprasti tai, kad taip piliečiai elgiasi ne dėl pykčio šaliai, o dėl noro susikurti individualiai geresnius gyvenimus, tad žmones privalu suprasti. 

    Vis dėlto, šiandieną mūsų straipsnio tema kaip ir siesis su emigracija, tik kiek iš kitos pusės – šiandieną norėtume aprašyti paslaugą siuntų gabenimas Lietuva – Anglija ir paaiškinti, kodėl gi šis pasiūlymas yra ne vien tik potencialiai naudingas žmonėms, tačiau viso labo ir itin aktualus. Tiesą sakant, kaip ir manome, kad šiandieną pavyks pasidalinti pakankamai įdomia informacija, kuri galimai žmones ir nustebins – turime omenyje tai, kad šiandienos darbe pabandysime paaiškinti, kodėl gi naudotis privačių kompanijų paslaugomis, kurios vykdo tokias paslaugas, kaip siuntų gabenimas Lietuva – Anglija piliečiams galėtų būti pigiau, nei naudotis pasiūlymais, kuriuos teikia valstybinės institucijos, pavyzdžiui paštas. Tikimės, kad tai paskatins žmonių norą naudotis alternatyvomis, o ne tik tais pasiūlymais, kurie yra žinomi visuomenėje – tai yra naudinga ne tik pačiai valstybei, tačiau ir tiems patiems žmonėms. 

    Tiesą sakant, norėtume darbą pradėti nuo tos minties, kad mūsų šalyje tikrai nėra daug kompanijų, kurios siūlytų tokias paslaugas, kaip siuntų gabenimas, ypač, jeigu kalbėtume tarptautiniu mastu. Siekiame akcentuoti, jog lokaliai veikia kelios kompanijos, tačiau šių vykdoma veikla yra ganėtinai ribota – kalbant apie valstybines institucijas, viena iš didžiausių problemų, kad pastarosios dirba pagal fiksuotus terminus, fiksuotus įkainius – tokiose situacijose siuntimas tampa ne vien tik beprotiškai brangus, tačiau be viso to ir užtrunka ganėtinai nemažai laiko. Kad ir kaip ten bebūtų, siuntų gabenimas tikrai nėra visai nežinoma paslauga mūsų šaliai, mat, kaip ir pastebime, paklausa šiam pasiūlymui vis didėja ir didėja – lygiai taip pat, kaip ir dėsningas kompanijų, kurios tik ką atsidarė, skaičius.

    Taigi, grįžkime prie pagrindinių niuansų, prie palyginimo, kodėl gi teigiame, kad privatūs pasiūlymai, kaip pavyzdžiui siuntų gabenimas Lietuva – Anglija žmonėms, kurie ir norėtų išsiųsti individualius, tarkime, daiktus piliečiams, gyvenantiems šioje šalyje, būtų naudingesni, nei pašto paslaugos, ar tai kitų valstybinių institucijų? Tiesą sakant, visai nesenai buvome užsiminę ganėtinai įdomią mintį, kad praktiškai visi procesai šiose institucijose užtrunka ilgiau, kadangi reikalingi ne vien tik nuolatiniai patvirtinimai, tačiau ir dėl numatytų tvarkų, įmonės dirba pastebimai ilgiau – tiesą sakant, būtų galima pabrėžti ir tai, jog nei viena valstybinė institucija nedirbs švenčių dienomis, laisvais savaitgaliais ir panašiai – net ir šiuo metu išsiųsti daiktus daugumai asmenų galėtų būti, kaip ir pakankamai reikalinga. Be viso to, teigėme ir tai, kad siuntų gabenimas gali būti ženkliai brangesnis pašto institucijose, kadangi pastarosios privalo padengti išleidžiamus kaštus, todėl natūralu, jog reikalauja ir didesnių įkainių iš asmeninių klientų. 

    Smagiausia yra tai, kad visi piliečiai kuo puikiausiai galėtų išspręsti problemas. Viena iš paprasčiausių išeičių yra naudotis privačių kompanijų paslaugomis, kurių metu siuntų gabenimas Lietuva – Anglija ne tik, kad bus paprastesnis, tačiau be viso to ir pareikalaus kur kas mažiau lėšų.